Adăugare câmp „Includ în stocul exportat comenzile către furnizori” în cadrul modulului „Magazine OnLine”

Phabeda

Adăugare câmp „Includ în stocul exportat comenzile către furnizori” în cadrul modulului „Magazine OnLine”

Mesajde Phabeda » 18 Iul 2018, 03:00

Versiune: v.18.22.200
exista o notiune relativ noua (aveti poza in mailuri)
timp procesare comanda...adica eu pot lista produse pe emag chiar daca nu am stoc fizic in firma
daca timp procesare comanda=0....atunci trebuie sa livrez in 24 de ore
daca = 1....48 ore...daca 2.....72 ore etc
chiar daca setez in emag timp procesare =9.....trebuie sa ii trimit si stocul disponibil la furnizor
acum nexus-ul imi trimite stoc 0....ca urmare 800 si ceva de produse emagul le-a scos de pe site
le-a inactivat
trebuie sa gasim o solutie sa pot actualiza dintr-un excel 2 campuri....timp procesare comanda si stoc extern furnizor
dupa ce sunt actualizate in nexus trebuie sa ajunga si in emag

daca e mai usor
eu pot sa pun si un fisier excel, ii stabilim structura
si nexus-ul inainate sa trimita fisierul in emag sa consulte si acest fisier

orice varianta e buna
numai sa putem rezolva
e nasol ca intr-o singura zi i-am scos de pe emag 40 % din produse
Florin Mateş

___
:mrgreen: Un om informat e un om puternic.

admin

RE: Adăugare câmp „Includ în stocul exportat comenzile către furnizori” în cadrul modulului „Magazine OnLine”

Mesajde admin » 19 Iul 2018, 17:19

În cadrul modulului „Magazine OnLine” am adăugat câmpul „Includ în stocul exportat comenzile către furnizori”. În cazul în care această opțiune este bifată și stocul din firmă este diferit de 0, atunci timpul de procesare este 0. Dacă stocul din firmă este 0, atunci timpul de procesare este cel trecut în nomenclator.
MAGAZINE ONLINE ADAUGARE OPTIUNE NOUA 01
-webadmin-
NexusMedia
___
:idea: Nu-ți fie frică să faci un pas mare. Nu poți trece o prăpastie din două sărituri mici. (David Lloyd George)

Înapoi la “Nexus ERP”