Asistent Import atașamente din director local în modulul Personal

NexusMedia

Asistent Import atașamente din director local în modulul Personal

Mesajde NexusMedia » 03 Iul 2018, 03:00

Modificari
Cristian Marin

___
:blue18: Trebuie să încerci necontenit să urci foarte sus dacă vrei să vezi foarte departe. (Constantin Brancuşi)

admin

RE: Asistent Import atașamente din director local în modulul Personal

Mesajde admin » 03 Iul 2018, 18:29

Am modificat asistentul Import atașamente din director local din modulul Personal, astfel:
1. Am inclus posibilitatea de editare a câmpului Tip clasificare. Utilizatorul poate introduce manual un nou tip de clasificare.
2. Am extins posibilitatea de identificare a salariatului în baza de date prin introducerea unui nou control Câmp legatură, astfel încât utilizatorul să aleagă modalitatea de identificare a salariatului. Campul de legatura poate fi CNP, Marcă, Id intern sau Id extern.

Denumirea fisireului trebuie sa fie de forma: Câmp legătură + Tip clasificare + Nr. document + Data Document

Exemplu denumire fisier: tip clasificare - Contract de muncă și identificare salariat după Marcă.

12 Contract de munca 25 02.05.2015
IMPORT ATASAMENTE PERSONAL01
-webadmin-
NexusMedia
___
:idea: Nu-ți fie frică să faci un pas mare. Nu poți trece o prăpastie din două sărituri mici. (David Lloyd George)

Înapoi la “Nomenclatoare + Instrumente & Altele”