Aprobare receptii prin gestiune tampon - tratare si documente de tip NTC

Atac

Aprobare receptii prin gestiune tampon - tratare si documente de tip NTC

Mesajde Atac » 17 Mar 2017, 02:00

Versiune: v.17.8.41
(Am vorbit cu Andreea si Ciprian)
Aprobare receptii prin gestiune tampon - tratare si documente de tip NTC. Acum sunt tratate doar documentele NTG. Clientul are stoc de ridicata la magazia centrala si se fac NTC-uri pentru transferurile de marfa. Magazinele vor avea si preturi de vanzare diferite si de aceea s-a mers pe varianta ca la depozitul central unde se vinde si en-gross sa se tina stoc la pret de ridicata.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Aprobare receptii prin gestiune tampon - tratare si documente de tip NTC

Mesajde AndreeaB » 20 Apr 2017, 15:44

Am modificat aplicatia NexusRetail (v.17.11.) astfel incat in pagina Intrari, pe langa notele de transfer intre gestiuni existente pana in prezent, sa fie disponibile pentru aprobare si notele de transfer intre conturi care au ca si gestiune destinatie gestiunea intermediara a gestiunii curente (gestiune tampon in nomenclatorul de gestiuni).

Astfel, la aprobarea receptiei unei note de transfer intre conturi, se genereaza o nota de transfer intre gestiuni, de la gestiunea intermediara, la gestiunea curenta si se bifeaza nota de transfer intre conturi ca find confirmata.
APROBARE TRANSFER GESTIUNE INTERMEDIARA NTC 01
APROBARE TRANSFER GESTIUNE INTERMEDIARA NTC 02
APROBARE TRANSFER GESTIUNE INTERMEDIARA NTC 03
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”