Asistent aprovizionare

CreditPlus

Asistent aprovizionare

Mesajde CreditPlus » 11 Sep 2017, 03:00

Versiune: v.17.16.0
Avem nevoie de urmatoarele modificari in Asistentul de aprovizionare, metoda - Media vanzarilor
- optiune pentru a afisa toate produsele cu vanzare in perioada de referinta, chiar daca nu este necesar sa ma aprovizionez
- sa fie disponibila pentru afisare in asistent coloana Vanzare (cantitaea vanduta in perioada de referinta)
- cantitatea propusa pentru aprovizionare nu tine cont corect de cantitatea vansuta in perioada de referinta.
Claudiu Radu

___
:blue31: Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decit sa fii pesimist si sa ai dreptate. (Jack Penn)

admin

RE: Asistent aprovizionare

Mesajde admin » 19 Oct 2017, 14:32

In asistentul Generare comenzi pentru furnizori din modulul Comenzi pentru furnizori am operat urmatoarele modificari:
- In pagina 2 am adaugat o optiune noua "Arata si articolele pentru care nu este necesara aprovizionarea" - daca se bifeaza se vor afisa toate produsele vandute in perioada de referinta chiar daca nu este necesara aprovizionarea. Daca nu se bifeaza se vor afisa doar produsele pentru care este necesara aprovizionarea.
- In pagina 3, in gridul aferent produselor am adaugat co coloana noua "Vandut" care afiseaza cantitatea vanduta a produsului in perioada de referinta.
-webadmin-
NexusMedia
___
:idea: Nu-ți fie frică să faci un pas mare. Nu poți trece o prăpastie din două sărituri mici. (David Lloyd George)

Înapoi la “Intrări & Achiziţii”