Setare "Numar exemplare facturi" in cazul trimiterii facturii direct la imprimanta

Atac

Setare "Numar exemplare facturi" in cazul trimiterii facturii direct la imprimanta

Mesajde Atac » 22 Ian 2016, 02:00

Versiune: v.16.3.42
se doreste blocarea operatorului sa nu poata lista de mai multe ori aceeasi factura.
am setat sa nu se vizualizeze raportul la tiparire dar apare fereatra cu gestionarea imprmantei unde se poate modifica numarul de printuri. se poate inhiba aceasta fereastra? ei tiparesc acum pe imprimante matriciale dar in conditiile in care se vor folosi imprimante laser, setarea cu numarul de facturi tiparite ar trebui sa fie in sectiunea setari-facturi si nu in momentul facturarii.
in conditiile in care se doreste re-listarea unei facturi emise, se va face doar din back-office.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Setare "Numar exemplare facturi" in cazul trimiterii facturii direct la imprimanta

Mesajde AndreeaB » 27 Ian 2016, 18:17

Am adaugat setarea "Numar exemplare facturi" in aplicatia NexusRetail (v.16.4.24.), in pagina Optiuni/Facturi.
Astfel, in cazul in care utilizatorul nu are setata previzualizarea facturii inainte de tiparire, factura se trimite direct la imprimata setata pentru tiparire, in 1, 2, sau 3 exemplare (conform valorii setarii).
SETARE NUMAR EXEMPLARE TIPARIRE FACTURA 01
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Invoice”