Modificari cerere transport

ASdevelopment

Modificari cerere transport

Mesajde ASdevelopment » 08 Mai 2017, 03:00

2. La campul “Masa” nu este specificata unitatea de masura, kg/tone si nu se poate pune un numar cu zecimale. Ar fi bine ca respectivul camp sa fie de tip text, respectiv sa poata completa fiecare “5 tone” sau “ 167 kg”.

3. Dat fiind ca dupa cum am mai specificat nu exista nomenclator de localitati pentru alte tari si nu putem adauga localitati decat de la Sediu, este necesar un alt camp denumit Ruta sau Observatii unde sa putem completa manual relatia de transport (care evident trebuie sa poata fi adaugat si vizualizat ca si Coloana).
Utilizatorul Ciprian a spus in data de 08.05.2017Trebuie verificata adaugarea de localitati din puncte de lucru virtuale
Padurariu Andrei

___
:blue46: Să faci acelaşi lucru de mai multe ori şi să aştepţi rezultate diferite, e o mare nebunie. Albert Einstein

admin

RE: Modificari cerere transport

Mesajde admin » 10 Mai 2017, 18:57

Incepand cu versiunea 17.12, in Nexus Transport Expeditii, in modulul Comenzi expeditie am modificat tipul campului Masa astfel incat sa permita atat adaugarea de valori numerice cat si text.
De asemenea, am introdus posibilitatea de a adauga localitati atat de la sediu cat si de la punctele de lucru aferente acestora.
COMENZI EXPEDITIE ADAUGARE LOCALITATI 02
COMENZI EXPEDITIE MODIFICARE CAMP MASA 01
-webadmin-
NexusMedia
___
:idea: Nu-ți fie frică să faci un pas mare. Nu poți trece o prăpastie din două sărituri mici. (David Lloyd George)

Înapoi la “Transport expeditii”