Carnet implicit oferta client utilizat la adaugarea unei oferte din cadrul modulului de Oportunitati

NexusMedia

Carnet implicit oferta client utilizat la adaugarea unei oferte din cadrul modulului de Oportunitati

Mesajde NexusMedia » 06 Oct 2016, 03:00

Versiune: v.16.39.46
Sau inactivarea campului Nr document (cand se adauga oferta). Aceasta intrucat daca fac o oferta din Oferte clienti (Management vanzari) pot folosi carnet. Din Oportunitate trebuie sa pun manual un numar, fara serie. Chair daca pun numarul, acesta este pus degeaba, intrucat la salvare mi se deschide efectiv oferta, unde trebuie ales DIN NOU, numarul/seria ofertei.
Cristian Marin

___
:blue18: Trebuie să încerci necontenit să urci foarte sus dacă vrei să vezi foarte departe. (Constantin Brancuşi)

AndreeaB

RE: Carnet implicit oferta client utilizat la adaugarea unei oferte din cadrul modulului de Oportunitati

Mesajde AndreeaB » 07 Oct 2016, 17:28

Am adaugat campul "Carnet implicit oferta client" in modulul "Gestiuni", in pagina "Carnete implicite" din aplicatia NexusERP (v.16.41.). Astfel, la adaugarea unei oferte in modulul de oportunitati este generata o oferta avand seria carnetului implicit de pe gestiunea oportunitatii, la validarea documentului generandu-se automat numarul.
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “CRM”