Modificare selectie perioada in cadrul modulelor de la analiza avansata firma (BI)

Atac

Modificare selectie perioada in cadrul modulelor de la analiza avansata firma (BI)

Mesajde Atac » 12 Noi 2015, 02:00

Versiune: v.15.48.32
(am vorbit cu Andreea)
cred ca pentru folosirea optima a modulului de analiza avansata, ar trebui modificata perioada de selectie din predefinita (acum pot selecta an curent, trimestru anterior, semestru curent, ...) in perioada dinamica (ultimele X zile, luni, trimestre, semestre, decade, ani...)
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Modificare selectie perioada in cadrul modulelor de la analiza avansata firma (BI)

Mesajde AndreeaB » 13 Apr 2016, 14:09

Pentru a completa functionalitatea modulelor de la analiza avansata firma (BI) din aplicatia Nexus ERP (v.16.18.) am adaugat in partea de filtre posibilitatea de selectie dinamica a peroadei (similar ca la setarea perioadei de la rapoarte): ultimele X zile, decade, saptamani, luni, trimestre, semestre, ani.
De asemeni, reincarcarea datelor se va face la apasarea butonului "Aplica filtre", nu la modificarea datelor de filtrare, cum se facea pana in prezent.
SELECTIE PERIOADA DINAMICA ANALIZA AVANSATA FIRMA 01
SELECTIE PERIOADA DINAMICA ANALIZA AVANSATA FIRMA 02
SELECTIE PERIOADA DINAMICA ANALIZA AVANSATA FIRMA 03
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Analiză”