Calculeaza si transmite date instant catre site-ul Nexus Board - board.nxm.ro

NexusMedia

Mesajde NexusMedia » 18 Aug 2014, 19:03

Cristian Marin

___
:blue18: Trebuie să încerci necontenit să urci foarte sus dacă vrei să vezi foarte departe. (Constantin Brancuşi)

AdrianS

RE: Calculeaza si transmite date instant catre site-ul Nexus Board - board.nxm.ro

Mesajde AdrianS » 18 Aug 2014, 19:08

Am adaugat functionalitati noi legate de calculul si transmisia datelor catre Nexus Board - board.nxm.ro

Metoda de calcul si transmisie programata si automata a datelor catre Nexus Board, foloseste un task programabil din instrumentul Activitati Automate. Acest task nu poate fi programat cu o frecventa de reluare mai mica de doua ore.

Pentru cazurile cand se doreste actualizarea instant a datelor de pe site-ul Nexus Board, fara a mai astepta executia taskului automat, am introdus posibilitatea de a initia procedura de transmisie manual, prin apasarea unui buton.

Pentru aceasta am adugat butonul Calculeaza si trimite graficele catre Nexus Board Online (board.nxm.ro) in pagina Nexus Board din instrumentul Setari Generale si butonul Trimite date la Nexus Board in modulul Analiza Resurse din Nexus Analyst.

ANALIZA RESURSE TRANSMITE DATE CATRE NEXUS BOARD
SETARI GENERALE NEXUS BOARD
Adrian Simionescu

___
:blue55: Dovada că există civilizaţii extraterestre inteligente e tocmai faptul că nu ne-au contactat!

Înapoi la “Analiză”