Preluare pret de pe comanda la adaugarea de linii din comenzi clienti in note de transfer intre conturi

Atac

Preluare pret de pe comanda la adaugarea de linii din comenzi clienti in note de transfer intre conturi

Mesajde Atac » 29 Apr 2016, 03:00

am un document NTC cu cont sursa 345 si cotn destinatie 371.02 cu adaugare linii din comanda client. In fereastra de adaugare linii din comanda client se selecteaza "Destinatie" se bifeaza liniile si cantitatile dorite dar la salvare liniii nu se preia pretul din comanda client (cred ca se aduce un pret de lista)
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Preluare pret de pe comanda la adaugarea de linii din comenzi clienti in note de transfer intre conturi

Mesajde AndreeaB » 04 Mai 2016, 15:23

Am adaugat setarea "Salvez pretul de vanzare de pe comanda" in fereastra de adaugare din comanda clienti intr-o nota de transfer intre conturi din aplicatia Nexus ERP (v.16.20.).

Astfel, la adaugarea unui produs marfa cu amanuntul, in cazul in care setarea este bifata, atunci se preia pretul de vanzare de pe comanda. In cazul in care setarea este debifata se aduce pretul din lista de pret, functionalitate existanta pana in prezent.
IMPORT PRET COMANDA CLIENT IN NTC 01
IMPORT PRET COMANDA CLIENT IN NTC 02
IMPORT PRET COMANDA CLIENT IN NTC 03
IMPORT PRET COMANDA CLIENT IN NTC 04
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Stocuri & Inventar”