Modificare setare "Verific promotii la validare" in cadrul modulului "Avize de insotire marfa"

ActivIntermed

Modificare setare "Verific promotii la validare" in cadrul modulului "Avize de insotire marfa"

Mesajde ActivIntermed » 03 Apr 2018, 03:00

Versiune: v.18.12.185
Exista o promotie activa in NexusERP. Bifa de la Optiuni / Verific promotii la validare este comuna pentru Avize de insotire marfa si Facturi clienti (Asta inseamna ca la generarea facturii imi aduce discountul de la aviz si mai adauga o linie suplimentara de discount). Clientul doreste sa acorde promotia doar la facturi. Putem face ca setarea Verific promotii la validare din Avize mf sa fie separata de Facturi clienti?
Andreea Vornicu

___
:blue18: Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta (N.Iorga)

AndreeaB

RE: Modificare setare "Verific promotii la validare" in cadrul modulului "Avize de insotire marfa"

Mesajde AndreeaB » 11 Mai 2018, 13:05

Am modificat setarea "Verific promotii la validare" din cadrul modulului "Avize de insotire marfa" din aplicatia NexusERP (v.18.18.) astfel incat aceasta sa fie setata independent de optiunea de la modulul "Facturi clienti". (pana la aceasta versiune setarea era comuna celor doua module mentionate anterior)
VERIFIC PROMOTII LA VALIDARE AVIZE INSOTIRE MARFA
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Ieşiri & Vânzări”