Camp nou "Aprovizionare din depozit" in cadrul editarii unui produs

ASdevelopment

Camp nou "Aprovizionare din depozit" in cadrul editarii unui produs

Mesajde ASdevelopment » 20 Sep 2016, 03:00

Solicitare pentru mentinerea pe piata si extindere:
Pentru fluidizarea fluxului de aprovizionare de la o alta Gestiune (Depozit) clientul doreste ca in momentul in care se lanseaza o comanda catre depozit, in lista de produse sa apara doar produsele ce pot fi comandate de la acel depozit. (in opinia mea, cred ca daca s-ar putea introduce in nomenclatorul de produse si campul Depozit traditional la fel ca Furnizor traditional, s-ar putea rezolva acest aspect)
Solicitare redeschisa in 31 Ian 2017: Clientul este de acord cu pre?ul stabilit
Padurariu Andrei

___
:blue46: Să faci acelaşi lucru de mai multe ori şi să aştepţi rezultate diferite, e o mare nebunie. Albert Einstein

AndreeaB

RE: Camp nou "Aprovizionare din depozit" in cadrul editarii unui produs

Mesajde AndreeaB » 22 Feb 2017, 13:36

Am adaugat in fereastra de editare a unui produs din aplicatia NexusERP (v.17.6.) (fereastra detaliata) campul "Aprovizionare din depozit".

Acest camp este utilizat in asistentul de generare a comenzilor catre furnizori din cadrul modulului "Comenzi pentru furnizori". In cazul in care la generare se selecteaza "Comanda catre depozit" atunci sunt aduse doar produsele setate cu aprovizionare din depozit, altfel sunt aduse produsele fara bifa setata.
APROVIZIONARE DIN DEPOZIT 01
APROVIZIONARE DIN DEPOZIT 02
APROVIZIONARE DIN DEPOZIT 03
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Intrări & Achiziţii”