Vizualizare borderou facturi fiscale in aplicatia NexusRetail

Atac

Vizualizare borderou facturi fiscale in aplicatia NexusRetail

Mesajde Atac » 22 Ian 2016, 02:00

Versiune: v.16.3.41
Am urmatoarea situatie:
Licenta Retail + Licenta Invoice

Se emite factura si chitanta pentru persoanele juridice (din 371.01) si bon fiscal clasic pentru persoanele fizice. In rapoartele de insari nu sunt evidentiate nicaieri facturile. Singurul loc in care se regasesc sumele incasate cu factura en-gross este in registrul de casa. Daca insa facturile nu sunt cu plata pe loc nu apar nicaieri ... Va rog sa verificati rapoartele astfel incat sa se poata vedea si verifica toate operatiunile efectuate: bonurile fiscale, facturile retail si facturile engross precum si incasarile cu chitanta/bon pentru facturi mai vechi.

Daca se pot obtine aceste informatii intr-un singur raport ar fi foarte apreciat a.i. casierul sa nu fie nevoit sa deschida mai multe rapoarte si sa le adune ca sa predea banii la finalul schimbului (Un raport pentru total incasari). Daca nu se poate macar sa putem obtine informatiile din rapoarte separate.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Vizualizare borderou facturi fiscale in aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 03 Feb 2016, 17:12

Am adaugat in cadrul aplicatiei NexusRetail (v.16.5.33.) raportul Borderou facturi fiscale care permite vizualizarea tuturor facturilor dintr-o anumita perioada si o anumita gestiune.(Corespondent-ul aceluiasi raport din backoffice)
(Raportul anterior cu acelasi nume a fost redenumit "Borderou facturi la bonurile fiscale")
BORDEROU FACTURI FISCALE RETAIL 01
BORDEROU FACTURI FISCALE RETAIL 02
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Invoice”