Afisare produse factura format preimprimat in ordine alfabetica in aplicatia NexusRetail

Atac

Afisare produse factura format preimprimat in ordine alfabetica in aplicatia NexusRetail

Mesajde Atac » 02 Feb 2016, 02:00

Versiune: v.16.5.23
Va rog ca la formatul de factura preimprimata sa se faca ordonarea produselor in ordine alfabetica la fel ca la aviz. (am vorbit cu Andreea) Daca ar putea supara alti clienti va rog sa puneti aceast mod de tiparire configurabil in setari (o bifa ...).
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Afisare produse factura format preimprimat in ordine alfabetica in aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 03 Feb 2016, 13:02

Am inclus setarea "Ordonare alfabetica denumire produs in factura" in aplicatia NexusRetail (v.16.5.30.) in pagina Optiuni/Facturi. Astfel, in cazul in care aceasta setare este bifata, produsele vor fi ordonate in ordine alfabetica in cadrul facturii preimprimate.
POSIBILITATE ORDONARE FACTURA DUPA DENUMIRE PRODUSE 01
POSIBILITATE ORDONARE FACTURA DUPA DENUMIRE PRODUSE 02
POSIBILITATE ORDONARE FACTURA DUPA DENUMIRE PRODUSE 03
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Invoice”