Completare numar la incasare unei facturi en-gros cu chitanta din interfata Supermarket Mixt (NexusRetail)

Atac

Completare numar la incasare unei facturi en-gros cu chitanta din interfata Supermarket Mixt (NexusRetail)

Mesajde Atac » 23 Ian 2016, 02:00

Versiune: v.16.3.42
In conditiile in care se lucreaza in supermarket mixt cu o imprimanta matriceala si se selecteaza un format de factura preimprimat, dupa emiterea facturii si a chitantei nu apare nicaieri un buton de listare a chitantei. Mentionez ca formatul facturii este simplu (fara chitanta). Am vorbit cu Andreea.

In masura in care se poate as dori ca la butonul de listare a chitantei sa se poata preciza si numarul iar daca este lasat NULL sa ia automat urmatorul din carnet. O functionalitate similara cu numarul care se poate introduce la modalitatea de plata OP.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Completare numar la incasare unei facturi en-gros cu chitanta din interfata Supermarket Mixt (NexusRetail)

Mesajde AndreeaB » 27 Ian 2016, 14:44

Am modificat aplicatia NexusRetail (v.16.4.19.) astfel incat in lista de carnete pentru incasare cu chitanta sa fie permisa selectia unui carnet manual (pagina Optiuni/Carnete).
In cazul in care carnetul ales este manual, atunci la incasarea cu chitanta a unei facturi en-gros se va solicita introducerea unui numar de chitanta.
In cazul in care carnetul ales este automat, numarul va fi preluat automat din carnet, functionalitate existenta pana in prezent.
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 01
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 02
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 03
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 04
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 05
COMPLETARE NUMAR CHITANTA SUPERMARKET MIXT RETAIL 06
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Invoice”