Optiune selectie facturi din toate gestiunile pentru incasare unei facturi din supermarket mixt

Atac

Optiune selectie facturi din toate gestiunile pentru incasare unei facturi din supermarket mixt

Mesajde Atac » 05 Feb 2016, 02:00

Versiune: v.16.5.51
optiune selectie facturi din toate gestiunile pentru incasare cu chitanta sau incasare cu bilet la ordin sau CEC
acum, chiar daca nu am setate puncte de lucru virtuale, la incasare se vad doar facturile neincasate de pe gestiunea proprie. se doreste ca operatorul care face ultima factura sa pota selecta si facturi din alte gestiuni pentru a le prinde toate pe chitanta/CEC.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Optiune selectie facturi din toate gestiunile pentru incasare unei facturi din supermarket mixt

Mesajde AndreeaB » 23 Feb 2016, 12:25

Am inclus in aplicatia NexusRetail, pe pagina Optiuni/Casier/Supermarket Mixt, setarea "Selectie facturi din toate gestiunile la incasare factura". Astfel, in cazul in care aceasta setare este bifata, atunci la apasarea item-ului "Incasare facturi" sunt aduse facturile de pe toate gestiunile, in caz contrar sunt aduse doar cele de pe gestiunea din care se face vanzarea (comportament existent pana in prezent)
SELECTIE FACTURI TOATE GESTIUNILE INCASARE FACTURA 01
SELECTIE FACTURI TOATE GESTIUNILE INCASARE FACTURA 02
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Invoice”