Fereastra completare curs deviz la adaugare servicii cazare

Atac

Fereastra completare curs deviz la adaugare servicii cazare

Mesajde Atac » 09 Apr 2015, 03:00

Versiune: v.15.15.54
am lista de pret pe agentie BOOKING in euro. la adaugarea in management hotel a serviciilor, daca nu am completat curs pentru ziua respective (data cazarii), pretul serviciilor in lei se completeaza eronat luaind in calcul un curs de 1 euro = 1 leu.
va rog ca la adaugarea in management hotel (dar si in diagram si timeline) a unei cazari, sa apara automat fereastra de completare curs ca la facturile de client.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

GeorgianaS

RE: Fereastra completare curs deviz la adaugare servicii cazare

Mesajde GeorgianaS » 16 Apr 2015, 19:22

In aplicatia Nexus Hotel, am adaugat o fereastra de completare curs deviz . Aceasta apare automat in momentul in care exista lista de preturi, pentru gestiunea selectata, in alt deviz decat leu, iar acesta nu are o valoare completata pentru data de adaugare a documentului.

Modificarea este functionala in modulele "Management hotel", "Diagrama" si "Timeline" incepand cu update-ul 15.16.
MANAGEMENT HOTEL FEREASTRA COMPLETARE CURS DEVIZ LA ADAUGARE SERVICII CAZARE
"Oferă fiecărei zile șansa să devină cea mai frumoasă zi din viața ta."
Mark Twain

Înapoi la “Nexus Hotel”