Tiparire etichete pentru produsele comandate

MicroMVG

Tiparire etichete pentru produsele comandate

Mesajde MicroMVG » 22 Mar 2017, 02:00

La intalnirea cu acest potential client mi a povestit cum se va desfasura activitatea lor si m au intrebat daca noi avem solutie pentru ea.
Este o inghetata care se va prepara in fata clientului.
Vor fi doi salariati unul care preia comanda, o scrie undeva, listeza o eticheta care o lipeste pe paharul de inghetata si o da celuilalt salariat sa o prepare ( tipul de inghetata care scrie pe eticheta). Le am promis ca vor avea o interfata cu poze ( asa cu vazuse ei in AMERICA )
Am discutat cu Ciprian si am cerut atunci si o solutie pentru listarea acestor etichete.
Am oferta" Imprimanta de etichete Datecs" care am inteles acum ca nu putem lista din interfata de restaurant.
Va rog sa mi recomandati care ar fi solutia optima de listare a acestor etichete pentru denumirea produsului si un eventual LOGO.
Gelateria se deschide pe 01.04.2017.
Gabriela Melinte

___
:blue30: Poti asculta cuvintele dar nu te increde decat in fapte. (Balzac)

CiprianP

RE: Tiparire etichete pentru produsele comandate

Mesajde CiprianP » 28 Mar 2017, 14:40

In aplicatia Nexus RestaurantPOS am creat posibilitatea de a tipari etichete folosind imprimante specializate. Etichetele se tiparesc in momentul tiparirii comenzilor de bucatarie, pentru produsele din comanda curenta. Imprimanta se adauga in NexusPrint selectand limbajul "NEF", apoi, in interfata RestaurantPOS, se selecteaza in fereastra de setari General -> Aplicatie.

Înapoi la “Nexus Restaurant”