Posibilitate consultare stocuri pe conturile din care se fac vanzarile in aplicatia NexusRetail

Atac

Posibilitate consultare stocuri pe conturile din care se fac vanzarile in aplicatia NexusRetail

Mesajde Atac » 12 Sep 2017, 03:00

Versiune: v.17.21.35
Se doreste posibilitatea de a consulta stocul pe contul 371 .01 in conditiile in care in program este setata sa se faca vanzarea din acest cont. Am discutat cu dl. Adrian si a sugerat introducerea unui grid in soft cu aceasta informatie, sugestie agreata de client.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Posibilitate consultare stocuri pe conturile din care se fac vanzarile in aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 13 Sep 2017, 17:15

Am adaugat in aplicatia NexusRetail (v.17.21.72.) pagina "Centralizator stocuri".
Aceasta pagina ofera posibilitatea interogarii stocului pe gestiune (implicit cea curenta), pe conturile din care este permisa vanzarea si cu posibilitate de filtrare initiala dupa produs (denumire/cod extern).

Pentru a optimiza timpul de asteptare initial nu sunt incarcate datele, acestea fiind afisate dupa apasarea butonului "Refresh".

Rezultatele returnate pot fi filtrare uilterior afisarii, direct in grid.
CENTRALIZATOR STOCURI RETAIL 01
CENTRALIZATOR STOCURI RETAIL 02
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”