Posibilitate tiparire comanda client nefiscala din aplicatia NexusRetail

CreditPlus

Posibilitate tiparire comanda client nefiscala din aplicatia NexusRetail

Mesajde CreditPlus » 01 Sep 2017, 03:00

Versiune: v.17.19.0
avem nevoie sa tiparim o copie a bonului fiscal ca text nefiscal pe casa de marcat. Am putea folosi functionalitatea actuala de listare a dispozitiei de livrare sau a avizului, cu urmatoarele modificari:
- sa putem seta ca imprimanta pentru Dispozitia de plata o imprimanta fiscala (definita deja in Case de marcat). Bonul va fi transmis catre Nexus Print cu sintaxa de bon nefiscal
- sa putem tipari documentul atat dupa inchiderea bonului curent (cum se poate si acum) cat si din Tranzactii

Tiparirea documentului sa nu fie conditionata de selectia unui client
Claudiu Radu

___
:blue31: Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decit sa fii pesimist si sa ai dreptate. (Jack Penn)

AndreeaB

RE: Posibilitate tiparire comanda client nefiscala din aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 08 Sep 2017, 15:42

Am adaugat in aplicatia NexusRetail (v.17.21.47) in pagina Optiuni, Dispozitive, setarea "Tiparire comanda client la validare".

Astfel, in cazul in care aceasta bifa este setata, la validarea unei comenzi de client, este listata o nota nefiscala cu detaliile privind comanda (pe imprimanta setata pentru tiparirea bonului nefiscal).

In plus, in cazul in care se face o incasare de avans pentru comanda, bonul fiscal se poate regasi in pagina de tranzactii si se poate (re)tipari comanda asociata liniei de avans.
TIPARIRE COMANDA CLIENT LA VALIDARE 01
TIPARIRE COMANDA CLIENT LA VALIDARE 02
TIPARIRE COMANDA CLIENT LA VALIDARE 03
TIPARIRE COMANDA CLIENT LA VALIDARE 04
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”