Operare discount general (procentual si valoric) pentru comenzi si facturi clienti in Nexus WebApps

Atac

Operare discount general (procentual si valoric) pentru comenzi si facturi clienti in Nexus WebApps

Mesajde Atac » 09 Iun 2017, 03:00

Versiune: v.17.12.99
Va rugam sa introduceti posibilitatea de a acorda discount general la facturile si bonurile generate din aplicatiile de desfacere Nexus WebApps (facturare si retail). Ultima oara cand am discutat mi s-a comunicat ca este o functie in dezvoltare si am transmis mai departe clientului dar a trecut destul de mult timp de atunci.
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

LiviuP

RE: Operare discount general (procentual si valoric) pentru comenzi si facturi clienti in Nexus WebApps

Mesajde LiviuP » 15 Iun 2017, 17:09

Am introdus in Nexus WebApps posibilitatea de operare discount general asupra comenzilor de clienti.

Mod de operare comenzi clienti:
  • discountul procentual se repartizeaza in pagina de produse si se salveaza pentru toate produsele in comanda
  • discountul valoric se opereaza si se salveaza in antetul comenzii.

Mod de operare facturi clienti:
  • discountul procentual se repartizeaza in pagina de produse si se salveaza pentru toate produsele in factura
    COMENZI CLIENTI OPERARE DISCOUNT PROCENTUAL SI DISCOUNT VALORIC

• Înapoi la “Nexus Retail”