Buton "Deschide sertar" in cadrul aplicatie NexusRetail

CreditPlus

Buton "Deschide sertar" in cadrul aplicatie NexusRetail

Mesajde CreditPlus » 12 Apr 2017, 03:00

Versiune: v.17.8.60
pe interfata principala si interfata de incasari avem nevoie de un buton pentru deschiderea sertarului (eu l-as vedea pozitionat in locul sau deasupra butonului Refresh). implementarea se poate face prin comanda catre imprimanta fiscala (datecs Fp550T) sau prin transmiterea unui bon gol (doar cu text info) catre casa de marcat

avem nevoie de aceasta implementare atat in timpul zilei cat si la inchidere (dupa raportul Z nu mai putem deschide sertarul)
Claudiu Radu

___
:blue31: Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decit sa fii pesimist si sa ai dreptate. (Jack Penn)

AndreeaB

RE: Buton "Deschide sertar" in cadrul aplicatie NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 05 Mai 2017, 16:12

Am adaugat in aplicatia NexusRetail (v.17.11.71.), in pagina Optiuni/Casier/Restrictii, optiunea "Casierul are dreptul de a deschide manual sertarul".
Astfel, in cazul in care utilizatorul are aceasta optiune setata, atunci in interfata principala si in interfata de incasari va avea posibilitatea deschiderii sertarului prin intermediul butonului "Deschid sertar".
DESHIDERE MANUALA SERTAR RETAIL 01
DESHIDERE MANUALA SERTAR RETAIL 02
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”