Creare posibilitate vanzare produse compuse in aplicatia NexusRetail

NexusMedia

Creare posibilitate vanzare produse compuse in aplicatia NexusRetail

Mesajde NexusMedia » 28 Feb 2017, 02:00

Versiune: v.17.00.00
Configurarea pentru interfata de retail Fast-food a unor meniuri ce se vor vinde la preturi prestabilite. Trebuie sa putem alege in interfata componentele.
Discountul trebuie sa fie calculat automat si repartizat pe produs cu mentiunea ca un produs poate avea TVA DE 19% si altele de 9%.
Va trebui sa avem si un raport legat de numarul de meniuri vandut si identificarea meniurilor.
Am discutat cu Ciprian mai multe detalii.
Cristian Marin

___
:blue18: Trebuie să încerci necontenit să urci foarte sus dacă vrei să vezi foarte departe. (Constantin Brancuşi)

AndreeaB

RE: Creare posibilitate vanzare produse compuse in aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 28 Mar 2017, 17:42

In aplicatia NexusRetail (v.17.9.) am creat posibilitatea vanzarii de produse compuse. In cazul in care exista variante multiple pentru acelasi grup de componente, utilizatorul poate selecta varianta dorita.

La validarea bonului diferenta dintre valoarea componentelor si pretul efectiv al meniului este trecuta ca si discount.

Produsele compuse vor fi diferentiate cu font ingrosat in grid-ul cu produse din modulul de bonuri fiscale, componenta lor fiind accesibila prin intermediul itemului "Detalii componente".

Pentru a urmari vanzarile de tip meniu s-a creat in modulul "Bonuri fiscale" raportul "Lista iesiri produse centralizare pe componente" iar in "Vanzari retail" raportul "Lista centralizare produse retail pe componente".
ADAUGARE MENIU RETAIL 01
ADAUGARE MENIU RETAIL 02
ADAUGARE MENIU RETAIL 03
ADAUGARE MENIU RETAIL 04
ADAUGARE MENIU RETAIL 05
ADAUGARE MENIU RETAIL 06
ADAUGARE MENIU RETAIL 07
ADAUGARE MENIU RETAIL 08
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”