Afisare condensata detalii produs in aplicatia NexusRetail

Atac

Afisare condensata detalii produs in aplicatia NexusRetail

Mesajde Atac » 16 Noi 2017, 02:00

Versiune: v.17.26.144
(am discutat cu Adrian)Se doreste includerea unei optiuni casier care sa permita ca afisarea actuala de la Consultare detalii produs sa se faca intr-un format condensat, in cazul meu se doreste afisarea unui tabel cu doar 2 coloane: nume gestiune si cantitate stoc (0) fara preturi
Catalin Morariu

___
:blue35: Munca in echipa presupune in primul rind sa-ti pierzi jumatate din timp explicindu-le celorlalti de ce nu au dreptate. (George Wolinski)

AndreeaB

RE: Afisare condensata detalii produs in aplicatia NexusRetail

Mesajde AndreeaB » 15 Dec 2017, 10:37

Am adaugat in aplicatia NexusRetail, in pagina "Casier/Operatiuni document/Verificare stoc", setarea "Vizualizare linii fara stoc in lista cu detaliile produsului" (implicit bifata).
Astfel, in interfata de vanzare, la afisarea detaliilor produsului, in cazul in care nu exista stoc pentru produsul selectat si nu este bifata optiunea de a vizualiza si liniile fara stoc, nu vor mai aparea liniile cu detaliile privind stocul (util in special in cazul in care dorim sa vedem doar gestiunile pe care avem stoc).
In plus, pentru a optimiza modul de afisare, am eliminat linia privind "Stoc vanzare" in cazul in care valoarea acestuia coincide cu "Stoc total" si linia cu "Pret" in cazul in care acesta coincide cu pretul afisat in grid-ul cu produse.
MOD AFISARE DETALII PRODUS RETAIL 01
MOD AFISARE DETALII PRODUS RETAIL 02
MOD AFISARE DETALII PRODUS RETAIL 03
MOD AFISARE DETALII PRODUS RETAIL 04
MOD AFISARE DETALII PRODUS RETAIL 05
Nu cred in nimic, dar iau in considerare totul.

Înapoi la “Nexus Retail”